Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba. Obciążeni grzechami stańmy pokornie przed Bogiem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa i znaleźli ukojenie dla naszych dusz.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – św. Benedykta, opata, patrona Europy; 
  • w środę – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników;
  • w sobotę – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.
 2. Trwamy w miesiącu lipcu, w sposób szczególny poświęconym Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 4. Z dalsza informujemy, iż w niedzielę 15 października kończymy duszpasterstwo PMK przy kościele św. Jakuba i od niedzieli 22 października wracamy do kościoła św. Jana.
 5. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest czynna normalnie.
 6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 8. Zapowiedzi:
  • Kinga Diana Pacut i Łukasz Marek Iwachów, zam. Rones. Zapowiedź I

Zostaw komentarz