Przychodzimy do Chrystusa, naszego Lekarza duszy i ciała, aby w tej Eucharystii pokrzepić się Ciałem i Jego Krwią, a także nabrać sił do pielgrzymowania na tej ziemi w najbliższym tygodniu.
Chrześcijanin musi ciągle przychodzić do źródła Bożej łaski i miłości, aby czerpać jak najwięcej potrzebnych nadprzyrodzonych łask i darów. Otrzymane dobra od Boga, nie pozostają tylko przy osobie, która jest najbliżej tych dóbr.
Również my, chrześcijanie otrzymujemy dziś w darze od Stwórcy Eucharystię, która nie tylko jest dla nas, ale również dla tych, którzy o niej tak często zapominają i ją lekceważą.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Dominika, kapłana; 
  • we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, partonkę Europy;
  • w środę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; 
  • w czwartek – św. Klarę, dziewicę.
 2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna.
 4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Informujemy, że 4 września na Mszy św. o g.12.00 w kościele św. Jakuba, będziemy przeżywać jubileusz 50 – lecia PMK w Sztokholmie. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Kard. Anders Arborelius ocd. Serdecznie zapraszamy.
 6. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 7. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00; Msze św. wieczorne w tygodniu są tylko w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba oraz w soboty w kaplicy o g. 18.00; w tym czasie nie ma również Mszy św. w niedzielę w kaplicy o g. 17.00 (najprawdopodobniej ta Msza św. nie powróci po wakacyjnej przerwie).
 8. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczyciela języka polskiego. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz