Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.
Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Stańmy więc w chwili ciszy, by uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni, by usłyszeć Boży głos.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika; 
  • we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; 
  • w środę – św. Stefana Węgierskiego;
  • w czwartek – św. Jaca, kapłana.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Arturowi Chejnowskiemu za pomoc duszpasterską oraz głoszone Słowo Boże. Życzymy wielu Bożych łask oraz opieki Maryi Wspomożenia Wiernych w dalszej kapłańskiej posłudze.
 3. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 4. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 5. We wtorek 15 sierpnia z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP Msze św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 połączone z poświęceniem ziół i kwiatów. Serdecznie zapraszamy.
 6. W miesiącu sierpniu ks. Marek zastępuje ks. Pawła w Polskiej Misji Katolickiej w bierzących sprawach, w tym czasie ks. Paweł zastępuje ks. Zdzisława w parafii Fittja.
 7. Z dalsza informujemy, iż w niedzielę 15 października kończymy duszpasterstwo PMK przy kościele św. Jakuba i od niedzieli 22 października wracamy do kościoła św. Jana.
 8. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna.
 9. W poniedziałek 21 sierpnia o 18.45 odbędzie się pierwsza próba chóru Polskiej Misji w Oratorium „Quo Vadis” na Södermannagatan 52. Zapraszamy wszystich chętnych na przesłuchanie i śpiewanie z nami na pierwszej próbie.
 10. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00 (z wyjątkiem wtorku, we wtorek jest Msza św. o g.18.00), nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz