Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.
Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Stańmy więc w chwili ciszy, by uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni, by usłyszeć Boży głos.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża , dziewicę i męczennicę, patronkę Europy;
  • we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • w środę – św. Klarę, dziewicę;
  • w sobotę – św. Maximiliana, kapłana i męczennika.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12.00 Apel Jasnogórski.
 4. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorek od g. 10.00 do g. 12.00.
 5. Trwamy w miesiącu sierpniu, z tej racji zachęcamy do zachowania trzeźwości w naszych domach i rodzinach.
 6. Informujemy, że do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 7. Z dalsza informujemy, że katecheza w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się 4 września o g. 10.00 Mszą św. na Auli Bromma Gimnasium. Na  Mszę św. zapraszamy katechetów, dzieci i ich rodziców. W roku katechetycznym 2021/2022 powraca, również katecheza w klasie I i kl. 0.
 8. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 1 lipca Msze św. niedzielne są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana. Msze św. w niedziele w kościele św. Stefana będą sprawowane do końca sierpnia. O niedzielnych Mszach św. od września poinformujemy w najbliższym czasie.
 9. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz piątki o g. 18.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz