Każdego dnia powinniśmy być przygotowani na spotkanie z naszym Przyjacielem – Jezusem Chrystusem, który przez ofiarę na drzewie krzyża obmył każdy ludzki grzech swoją Krwią Przenajświętszą i w ten sposób przygotował nam miejsce na Uczcie w Królestwie Niebieskim. Przedsmakiem Uczty w Niebieskim Jeruzalem jest Ofiara Eucharystyczna, w której uczestniczymy. Nich nasza wspólna modlitwa na tej Mszy Świętej będzie wspólnym dziękczynieniem Panu Bogu za Ofiarę Jezusa, która przyniosła całej ludzkości zbawienie.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek – św. Klarę, dziewicę; w piątek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika; w sobotę – Uroczytość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. W sobotę z racji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. w kaplicy o g. 10.00 i  w kościele św. Jana o g. 18.00.
  3. W miesiącu sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15(niedziela).
  4. Kancelaria parafialna Polskiej Misji Katolickiej czynna jest już normalnie przy ulicy Södermannagatan 52 (przy kaplicy).
  5. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Sedecznie zapraszamy.
  6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
  7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz