Bóg nie rzuca słów na wiatr. Jego argumenty są nieodparte. Jego Miłość jest nie gołosłowna, ale ona znajduje swoje miejsce na Krzyżu. Miłość Chrystusa do człowieka krwawi po dzień dzisiejszy na ołtarzach całego świata. Cierpienie mistyczne trwa w Kościele jako argument dla dzisiejszego człowieka, że Bóg go ukochał, umiłował bez reszty, do końca. Dzisiaj Bóg utożsamia się nadal z głodnym, chorym, nagim, bezdomnym… głód to nie tylko brak chleba, ale i brak miłości, opieki, brak świadomości, że się jest kochanym – potrzebnym. Nagość, to nie tylko brak odzienia, ale i współczucia tak rzadko okazywanego braciom. Bezdomność, to nie tylko brak schronienia, ale i to czego doznajemy, gdy brak nam kogoś bliskiego, gdy jesteśmy odrzuceni i upokorzeni.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • we wtorek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w czwartek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek – NMP z Góry Karmel.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 4. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorki od g. 10.00 do g. 12.00.
 5. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 6. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 1 lipca Msze św. niedzielne są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana. Nie ma  Mszy św. niedzielnych w Kaplicy oraz w Oratorium. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 300 osób z zachowaniem dystansu.
 7. Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje:  nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, wiedzy o Polsce i bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 8. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz piątki o g. 18.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, a szczególnie ks. Włodzimierzowi, który obchodzi swoje imieniny, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 10. Zapowiedzi:
  • Grzegorz Wójcik i Małgorzata Krupa, zamieszkali Västerhaninge. Zapowiedz II
  • Brzoskowski Andrzej Piotr i Śmigla Katarzyna, zamieszkali Tumba. Zapowiedz II.
  • Bandrowski Jakub Marcin i Dziwulska Magda, zamieszkali Flarken. Zapowiedz II
 11. Pogrzeb
  • + Stanisława Podgorska l. 95 w piątek 16 lipca o g. 11.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz