Bóg nie rzuca słów na wiatr. Jego argumenty są nieodparte. Jego Miłość jest nie gołosłowna, ale ona znajduje swoje miejsce na Krzyżu. Miłość Chrystusa do człowieka krwawi po dzień dzisiejszy na ołtarzach całego świata. Cierpienie mistyczne trwa w Kościele jako argument dla dzisiejszego człowieka, że Bóg go ukochał, umiłował bez reszty, do końca. Dzisiaj Bóg utożsamia się nadal z głodnym, chorym, nagim, bezdomnym… głód to nie tylko brak chleba, ale i brak miłości, opieki, brak świadomości, że się jest kochanym – potrzebnym. Nagość, to nie tylko brak odzienia, ale i współczucia tak rzadko okazywanego braciom. Bezdomność, to nie tylko brak schronienia, ale i to czego doznajemy, gdy brak nam kogoś bliskiego, gdy jesteśmy odrzuceni i upokorzeni. Dzisiaj Chrystus powierza nam trudne zadanie. Mamy być apostołami Jego miłości. Bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą, że Jego miłość wystarczy, aby być szczęśliwym. Mamy iść do wszystkich potrzebujących i zanieść im Miłość, zanieść im Jezusa, zanieść im siebie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników; we wtorek – św. Kamila de Lellis i św. Henryka; w środę – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – NMP z Góry Karmel; w sobotę – bł. Szymona z Lipnicy, kapłana.
 2. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15 (niedziela).
 3. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 4. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Oratorium „Quo Vadis” zebraliśmy 3990 SEK. Bóg zapłać za wsparcie.
 5. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej będzie nieczynna. W nagłych wypadkach prosimy o osobisty kontakt.
 6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
 7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 8. Zapowiedzi:
  • Zbigniew Marian Szlembarski zam. Hägersten i Lucyna Tacik, zam.Vallentuna , Zapowiedź I
  • Marcin Marek Czwakiel i Paulina Katarzyna Pastuszek, zam. Spånga, Zapowiedź I
  • Bobo Victor Jonathan Skipper i Natalia Julia Przeździecka, zam. Stockholm, Zapowiedź I
 9. Pogrzeb:
  • Jadwiga Wenderski, l. 83 w piątek 17 lipca o g. 12.00, w katolickiej kaplicy na Solnej

Zostaw komentarz