Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny  przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – bł. Czesława, kapłana ;
  • w czwartek – św. Marię Magdalenę;
  • w piątek – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy;
  • w sobotę – św. Kingę, dziewicę.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorki od g. 10.00 do g. 12.00.
 4. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 5. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 1 lipca Msze św. niedzielne są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 300 osób z zachowaniem dystansu.
 6. Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje:  nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, wiedzy o Polsce i bibliotekarza.Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 7. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz piątki o g. 18.00.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  • Grzegorz Wójcik i Małgorzata Krupa, zamieszkali Västerhaninge. Zapowiedz III
  • Brzoskowski Andrzej Piotr i Śmigla Katarzyna, zamieszkali Tumba. Zapowiedz III.
  • Bandrowski Jakub Marcin i Dziwulska Magda, zamieszkali Flarken. Zapowiedz III
  • Jakub Górkiewicz i Natalia Sztandera, zamieszkali Hagsättra. Zapowiedz I

Zostaw komentarz