Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny  przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Torlaka, biskupa, patrona Islandii; we wtorek – św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana; w środę – św. Marię Magdalenę; w czwartek – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy; w piątek- św. Kingę, dziewicę; w sobotę – św. Jakuba, Apostoła.
 2. W naszej wspólnocie witamy ks. prof. Stanisława Jankowskiego sdb, który przybył do nas z posługą słowa i sakramentów. Życzymy błogosławionego pobytu w Sztokholmie.
 3. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15(niedziela).
 4. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna. W nagłych wypadkach prosimy o osobisty kontakt.
 5. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
 6. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 7. Zapowiedzi:
  • Zbigniew Marian Szlembarski zam. Hägersten i Lucyna Tacik, zam. Vallentuna, Zapowiedź II
  • Marcin Marek Czwakiel i Paulina Katarzyna Pastuszek, zam. Spånga, Zapowiedź II
  • Bobo Victor Jonathan Skipper i Natalia Julia Przeździecka, zam. Stockholm, Zapowiedź II

Zostaw komentarz