Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Kingę, dziewicę;
  • we wtorek – św. Jakuba, Apostoła; 
  • w środę – św. Joachima i Annę, rodziców NMP; 
  • w sobotę – św. Martę, Marię i Łazarza.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Profesorowi Stanisławowi Jankowskiemu za pomoc duszpasterską oraz głoszone Słowo Boże. Życzymy wielu Bożych łask oraz opieki Maryi Wspomożenia Wiernych w dalszej kapłańskiej posłudze.
 3. Trwamy w miesiącu lipcu, w sposób szczególny poświęconym Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Z dalsza informujemy, iż w niedzielę 15 października kończymy duszpasterstwo PMK przy kościele św. Jakuba i od niedzieli 22 października wracamy do kościoła św. Jana.
 5. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna.
 6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g. 10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 8. Zapowiedzi:
  • Kinga Diana Pacut i Łukasz Marek Iwachów, zam. Rones. Zapowiedź III

Zostaw komentarz