Podczas każdej Eucharystii jesteśmy świadkami cudownego rozmnożenia chleba, który dokonuje się mocą Ducha Świętego. Przychodzimy także dziś do ołtarza, aby karmić się manną z nieba, która ma moc i daje siłę w ziemskim pielgrzymowaniu.
Na początku naszej wspólnej modlitwy, przeprośmy Boga za nasze grzechy i słabości, które kaleczą naszą duchową kondycję i prośmy Chrystusa, aby uleczył nas z choroby grzechu i nieustannie dawał nam siebie, pod postaciami chleba i wina – jedyne lekarstwo, które ma moc nas uleczyć.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa;
  • we wtorek – św. Joachima i Annę, rodziców NMP;
  • w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza.
 2. W poniedziałek po Mszy św. w kaplicy o g.10.00 poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie.
 4. W miesiącu lipcu w sposób szczególny czcimy Najdroższą Krew Pana Jezusa, dlatego też zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00; Msze św. wieczorne w tygodniu są tylko w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba oraz w soboty w kaplicy o g. 18.00; w tym czasie nie ma również Mszy św. w niedzielę w kaplicy o g. 17.00.
 6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest z tyłu kościoła.
 8. Zapowiedzi:
  • Adam Ireneusz Spiżak i Patrycja Więcek, zam. Södettätje. Zapowiedź III
  • Krzysztof Stępiński i Żaneta Nawrocka, zam. Stockholm, Zapowiedź II

Zostaw komentarz