Podczas każdej Eucharystii jesteśmy świadkami cudownego rozmnożenia chleba, który dokonuje się mocą Ducha Świętego. Przychodzimy także dziś do ołtarza, aby karmić się manną z nieba, która ma moc i daje siłę w ziemskim pielgrzymowaniu.
Na początku naszej wspólnej modlitwy, przeprośmy Boga za nasze grzechy i słabości, które kaleczą naszą duchową kondycję i prośmy Chrystusa, aby uleczył nas z choroby grzechu i nieustannie dawał nam siebie, pod postaciami chleba i wina – jedyne lekarstwo, które ma moc nas uleczyć.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Joahimma i Annę, rodziców NMP;
  • w czwartek – św. Martę, Marię i Łazarza;
  • w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorki od g. 10.00 do g. 12.00.
 4. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 5. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 1 lipca Msze św. niedzielne są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 300 osób z zachowaniem dystansu.
 6. Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje:  nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, wiedzy o Polsce i bibliotekarza.Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 7. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz piątki o g. 18.00.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  • Jakub Górkiewicz i Natalia Sztandera, zamieszkali Hagsättra. Zapowiedz II

Zostaw komentarz