Wielu ludzi obiecuje nam szczęście, jednak niewielu jest nam w stanie je dać. Msza Święta, którą sprawujemy, kieruje nasz wzrok wiary do ostatecznego celu, jest przedsmakiem pełni radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Eucharystia jest zapowiedzią Raju – nieba, w który jest pełnią szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy. Niech nasza radość jako wspólnoty zgromadzonej wokół ołtarza będzie pełna, jednak za nim się to stanie przeprośmy Boga za nasze ludzkie słabości i upadki, od których nikt z nas tutaj obecny nie jest wolny.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Botvida, męczennika; w środę – św. Martę oraz św. Olafa, króla i męczennika; w piątek- św. Ignacego Loyola, kapłana; w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguori, biskupa i doktora Kościoła.
 2. Dziękujemy serdecznie ks. prof. Stanisławowi Jankowskiemu sdb, za posługę słowa i sakramentów. Życzymy błogosławionego czasu w Ojczyźnie.
 3. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15(niedziela).
 4. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej będzie nieczynna. W nagłych wypadkach prosimy o osobisty kontakt.
 5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, z tej racji Msza św. połączona ze zmianą tajemnic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Za pielgrzymów w naszej Ojczyźnie oraz trzeźwość w naszych rodzinach.
 6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszah św. zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiarność.
 7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  • Zbigniew Marian Szlembarski zam. Hägersten i Lucyna Tacik, zam. Vallentuna, Zapowiedź III
  • Marcin Marek Czwakiel i Paulina Katarzyna Pastuszek, zam. Spånga, Zapowiedź III
  • Bobo Victor Jonathan Skipper i Natalia Julia Przeździecka, zam. Stockholm, Zapowiedź III

Zostaw komentarz