​Wielu ludzi obiecuje nam szczęście, jednak niewielu jest nam w stanie je dać. Msza Święta, którą sprawujemy, kieruje nasz wzrok wiary do ostatecznego celu, jest przedsmakiem pełni radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Eucharystia jest zapowiedzią Raju – nieba, w który jest pełnią szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy.Niech nasza radość jako wspólnoty zgromadzonej wokół ołtarza będzie pełna, jednak za nim się to stanie przeprośmy Boga za nasze ludzkie słabości i upadki, od których nikt z nas tutaj obecny nie jest wolny.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Ignacego Loyolę, kapłana; 
  • we wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; 
  • w piątek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana.
 2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Artura Chejnowskiego. Życzymy wielu Bożych łask oraz opieki Maryi Wspomożenia Wiernych w kapłańskiej posłudze.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jakuba od g. 18.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.30. Tego dnia, nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie.
 4. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. W kościele św. Jakuba zbieramy ofiary na Oratorium ”Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 6. W miesiącu sierpniu ks. Marek zastępuje ks. Pawła w Polskiej Misji Katolickiej w bierzących sprawach, w tym czasie ks. Paweł zastępuje ks. Zdzisława w parafii Fittja.
 7. Z dalsza informujemy, iż w niedzielę 15 października kończymy duszpasterstwo PMK przy kościele św. Jakuba i od niedzieli 22 października wracamy do kościoła św. Jana.
 8. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest czynna normalnie.
 9. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Pogrzeb:
  • + Józef Weckberg l. 87 w piątek 4 sierpnia o g. 11.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz