Przychodzimy do Kościoła, aby sprawować Ucztę Miłości. Nikt i nic nas nie może „odłączyć od miłości Chrystusowej”, bo tylko ona potrafi pokonać zło i śmierć. Ta Miłość zwyciężyła na Krzyżu w piątkowe popołudnie na Golgocie. Chrześcijanin, który podczas Eucharystii posila się Ciałem Pańskim i Jego słowem, nosi w sobie nie tylko zadatek życia wiecznego ale ma w sobie Bożą moc i siłę, która pozwala mu skutecznie walczyć z grzechem. Stańmy w prawdzie przed Bogiem i wyznajmy Mu nasze słabości, abyśmy z czystym sercem mogli się posilić Ciałem i Słowem Jezusa podczas tej Eucharystii.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w środę – św. Jana Marię Vianneya, kapłana ;
  • w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego; 
  • w sobotę – św. Sykstusa, papieża.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 4. Dziś obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prośmy dobrego Boga o życie wieczne dla wszystkich bohaterów tego czasu, a dla żyjących o wszelkie potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.
 5. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorek od g. 10.00 do g. 12.00.
 6. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.00; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o trzezwość w naszym narodzie.
 8. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00. Apel Jasnogórski.
 9. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 1 lipca Msze św. niedzielne są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 300 osób z zachowaniem dystansu.
 10. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz piątki o g. 18.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 12. Zapowiedzi:
  • Jakub Górkiewicz i Natalia Sztandera, zamieszkali Hagsättra. Zapowiedz III

Zostaw komentarz