Gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, by świętować niedzielną Paschę. Jezus nas kocha! Ale to nie znaczy, że przymyka oczy na zło i grzechy ludzkie. Potrafi On chociażby tak, jak w dzisiejszej liturgii słowa, upominać, wskazywać właściwą drogę życia. otwórzmy się dzisiaj na Jego prawdę. W tym duchu przeprośmy Boga za to, że nie zawsze słuchamy Jego napomnień.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana;
  • w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. W poniedziałek po Mszy św. w kaplicy o g.10.00 poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.
 3. W tym tygodniu  kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie.
 4. W czwartek w kaplicy Bożego Miłosierdzia od g. 23.00 do 24.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla wspólnoty Wojowników Maryi.
 5. Informujemy, że 4 września na Mszy św. o g.12.00 w kościele św. Jakuba, będziemy przeżywać jubileusz 50 – lecia PMK w Sztokholmie. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Kard. Anders Arborelius ocd. Serdecznie zapraszamy.
 6. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 7. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00; Msze św. wieczorne w tygodniu są tylko w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba oraz w soboty w kaplicy o g. 18.00; w tym czasie nie ma również Mszy św. w niedzielę w kaplicy o g. 17.00 (najprawdopodobniej ta Msza św. nie powróci po wakacyjnej przerwie).
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jakuba od g. 18.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.30. Tego dnia, nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 10. Zapowiedzi:
  • Krzysztof Stępiński i Żaneta Nawrocka, zam. Stockholm, Zapowiedź III

Zostaw komentarz