Jedynie Chrystus przekazuje nam pełną prawdę o życiu i zbawieniu. Służyć Jemu, to służyć najwyższym wartościom ludzkiego ducha. Niech więc w służbie prawdy umacnia nas Chrystus i niech ta Eucharystia będzie dla nas źródłem poznania prawdy Bożej. Przeprośmy za nasze grzechy, by zapłonął w nas ogień, który Chrystus przyszedł rzucić na ziemię.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; 
  • we wtorek – św. Stefana Węgierskiego; 
  • w środę – św. Jacka, kapłana; 
  • w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 2. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św.o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Jutro z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP Msze św. o g. 10.00 w kaplicy oraz o g. 18.30 w kościele św. Jakuba. Podczas Mszy św. tradycyjne poświęcenie kwiatów i ziół.
 4. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna.
 5. Informujemy, że 4 września na Mszy św. o g.12.00 w kościele św. Jakuba, będziemy przeżywać jubileusz 50 – lecia PMK w Sztokholmie. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Kard. Anders Arborelius ocd. Serdecznie zapraszamy.
 6. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 7. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00; Msze św. wieczorne w tygodniu są tylko w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba oraz w soboty w kaplicy o g. 18.00; w tym czasie nie ma również Mszy św. w niedzielę w kaplicy o g. 17.00 (najprawdopodobniej ta Msza św. nie powróci po wakacyjnej przerwie).
 8. Stowarzyszenie Ansgar zaprasza na kursy języka szwedzkiego dla początkujących i lekko zaawansowanych. W ramach kursu spotkania i wycieczki sprzyjające poznaniu kultury i historii szwedzkiej serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie kursu  niedziela 28 sierpnia g. 12.30 w Oratorium Quo Vadis Sodermanagatan 52, T-bana Skanstull.
 9. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczyciela języka polskiego. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz