Należymy do Kościoła — powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem i ustami wyznają wiarę i uwielbiają Boga. I nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność z wszystkimi ludźmi na całej ziemi, którzy podobnie jak my składają Eucharystię i chwalą Boga za zbawienie całego świata. Wyznajmy nasze grzechy, aby przez tę Eucharystię dostąpić miłosierdzia i zbawienia.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa X, papieża; we wtorek – NMP Królową; w czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  2. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
  3. W sobotę 26 sierpnia z racji Uroczystości NMP CzęstochowskiejMsze św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. W miesiącu sierpniu ks. Marek zastępuje ks. Pawła w Polskiej Misji Katolickiej w bierzących sprawach, w tym czasie ks. Paweł zastępuje ks. Zdzisława w parafii Fittja.
  5. Z dalsza informujemy, że katecheza w PMK rozpocznie się 9 września Mszą św. w kościele św. Jakuba o g. 10.00. Serdecznie zapraszamy, rodziców, dzieci oraz katechetów.
  6. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest czynnatylko we wtorek.
  7. W poniedziałek 21 sierpnia o 18.45 odbędzie się pierwsza próba chóru Polskiej Misji w Oratorium „Quo Vadis” na Södermannagatan 52. Zapraszamy wszystich chętnych na przesłuchanie i śpiewanie z nami na pierwszej próbie.
  8. Stowarzyszenie „Ansgar” zaprasza na kolejną edycję kursu szwedzkiego dla początkujących i lekko zaawansowanych. Dostępnych będzie 4 lektorów. Rozpoczynamy w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 13.00 w Oratorium „Quo Vadis” na Södermanagatan 52, T-bana Skanstull. W celu uzykania informacji można przyjść o 12.30. Serdecznie zapraszamy.
  9. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00 (z wyjątkiem wtorku, we wtorek jest Msza św. o g.18.00), nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
  10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz