Gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Na tym ołtarzu przez posługę kapłana uobecni się sam Jezus Chrystus, który pod postaciami chleba i wina przyjdzie do ludzkich serc, karmiąc w ten sposób nasze dusze życiodajnym pokarmem, które nie ginie, ale trwa wieki. Uznajmy przed Bogiem słabość i grzech, abyśmy mogli jak najgodniej zbliżyć się do Jezusa, który przychodzi w Eucharystii.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek– Najświętszą Maryję Pannę Królową; 
  • w środę – św. Bartłomieja, Apostoła; 
  • w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską; 
  • w sobotę – św. Monikę.
 2. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest czynna normalnie we wtorek, środę i czwartek od 10.00 do 12.00.
 3. Informujemy, że 4 września na Mszy św. o g. 12.00 w kościele św. Jakuba, będziemy przeżywać jubileusz 50 – lecia PMK w Sztokholmie. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Kard. Anders Arborelius ocd. Serdecznie zapraszamy.
 4. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości.Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00; Msze św. wieczorne w tygodniu są tylko w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba oraz w soboty w kaplicy o g. 18.00; w tym czasie nie ma również Mszy św. w niedzielę w kaplicy o g. 17.00 (najprawdopodobniej ta Msza św. nie powróci po wakacyjnej przerwie).
 6. Stowarzyszenie Ansgar zaprasza na kursy języka szwedzkiego dla początkujących i lekko zaawansowanych. W ramach kursu spotkania i wycieczki sprzyjające poznaniu kultury i historii szwedzkiej serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie kursu  niedziela 28 sierpnia g. 12.30 w Oratorium Quo Vadis Sodermanagatan 52, T-bana Skanstull.
 7. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczyciela języka polskiego. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz