Gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Na tym ołtarzu przez posługę kapłana uobecni się sam Jezus Chrystus, który pod postaciami chleba i wina przyjdzie do ludzkich serc, karmiąc w ten sposób nasze dusze życiodajnym pokarmem, które nie ginie, ale trwa wieki.Uznajmy przed Bogiem słabość i grzech, abyśmy mogli jak najgodniej zbliżyć się do Jezusa, który przychodzi w Eucharystii.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Różę z Limy, dziewicę;
  • we wtorek – św. Bartłomieja, apostoła;
  • w czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej; 
  • w piątek – św. Monikę;
  • w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorek od g. 10.00 do g. 12.00.
 4. Trwamy w miesiącu sierpniu, z tej racji zachęcamy do zachowania trzeźwości w naszych domach i rodzinach.
 5. Informujemy, że do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będziemy gościć ks. Vaclava Klementa sdb, Radcę Generalnego z Rzymu, który będzie przeprowadzał wizytację naszej wspólnoty.
 7. Z dalsza informujemy, że katecheza w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się 4 września o g. 10.00 Mszą św. na Auli Bromma Gimnasium. Na  Mszę św. zapraszamy katechetów, dzieci i ich rodziców oraz klasę IX (przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania). W roku katechetycznym 2021/2022 powraca, również katecheza w klasie I i kl. 0.
 8. Msze św. w niedziele w kościele św. Stefana będą sprawowane do końca sierpnia. Od niedzieli 5 września niedzielne Msze św. będą sprawowane  w kościele św. Jakuba przy ulicy Västra Trädgårdsgatan 2A (T- bana Kungsträdgården).
 9. W niedzielę 29 sierpnia o godzinie 13.00 w oratorium Quo Vadis przy ulicy Södermanagatan 52 tunnelbana Skanstull rozpoczynamy kursy języka szwedzkiego. W semestrze jesiennym 2021 będzie możliwość uczestniczenia w kursie języka szwedzkiego dla początkujących, średnio zaawansowanych i pierwszy raz w tym semestrze kurs wymowy języka szwedzkiego prowadzony przez Panią Katarine Bergren. Chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie. Kursy organizuje stowarzyszenie Ansgar.
 10. Pierwsza próba chóru PMK po wakacyjnej przerwie odbędzie się 30 sierpnia o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 11. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz piątki o g. 18.00.
 12. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz