Gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Na tym ołtarzu przez posługę kapłana uobecni się sam Jezus Chrystus, który pod postaciami chleba i wina przyjdzie do ludzkich serc, karmiąc w ten sposób nasze dusze życiodajnym pokarmem, które nie ginie, ale trwa wieki.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Bartłomieja Apostoła; w środę – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską; w czwartek – św. Monikę; w piątek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. W miesiącu sierpniu w ciągu tygodnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 oraz Mszy św. w niedzielę o g. 17.15
 3. Kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie, lecz miesci się na Södermannagatan 52  przy kaplicy.
 4. We wtorek o g. 19.00 w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
 5. Od września katecheza dla dzieci i młodzieży rozpocznie się w Bromma Gimnazjum. Rozkład i zasady zostaną podane w najbliższym czasie.
 6. Chętnych zapraszamy serdecznie na Rekolekcje w Liljenäs. Termin 28-29 sierpnia br., temat: „Pokorna służebnica Pana, rekolekcje pokornej obecności Maryi”.
 7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  – Majerczyk Łukasz Wojciech zam. Kościelisko i Mrowca Marzena Wioleta zam. Saltsjö – Boo. Zapowiedź II
 10. Pogrzeb: ks. Paweł Banot sdb, w poniedziałek 24 sierpnia o g. 13.00 w Oskarström.

Zostaw komentarz