Gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Na tym ołtarzu przez posługę kapłana uobecni się sam Jezus Chrystus, który pod postaciami chleba i wina przyjdzie do ludzkich serc, karmiąc w ten sposób nasze dusze życiodajnym pokarmem, które nie ginie, ale trwa wieki. Uznajmy przed Bogiem słabość i grzech, abyśmy mogli jak najgodniej zbliżyć się do Jezusa, który przychodzi w Eucharystii.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 3. W naszej wspólnocie witamy ks. Henryka Kaszyckiego salezjanina z Rumi, dziękujemy za wygłoszone słowo Boże i życzymy wielu łask oraz natchnień Ducha Świętego.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jakuba od g. 18.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.30. Tego dnia po Mszy św. będzie spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o pokój na Ukrainie.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. W kościele św. Jakuba zbieramy ofiary na Oratorium ”Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. O g. 12.00 będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Z dalsza informujemy, że katecheza w PMK rozpocznie się 9 września Mszą św. w kościele św. Jakuba o g. 10.00. Serdecznie zapraszamy, rodziców, dzieci oraz katechetów.
 8. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest nieczynna.
 9. Stowarzyszenie „Ansgar” zaprasza na kolejną edycję kursu szwedzkiego dla początkujących i lekko zaawansowanych. Dostępnych będzie 4 lektorów. Rozpoczynamy dziś o godzinie 13.00 w Oratorium „Quo Vadis” na Södermanagatan 52, T-bana Skanstull. W celu uzykania informacji można przyjść o 12.30. Serdecznie zapraszamy.
 10. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g. 10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz