Eucharystia to źródło i szczyt chrześcijańskiego życia. W Liturgii Mszy Świętej, którą celebrujemy słowa sprawiają to, co oznaczają. Kiedy kapłan wypowiada formułę konsekracji nad hostią i winem, hostia ta staje się rzeczywiście Ciałem Chrystusa, a wino – Krwią Pańską, która obmyła nas z grzechu w piątkowe popołudnie na Golgocie. W czynnościach liturgicznych jest obecny Chrystus, który mocą swojego Ducha sprawia, że to co było chlebem staje się Jego Ciałem, a to co było winem, staje się Jego Przenajświętszą Krwią. Również słowo Boże proklamowane w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; 
  • w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie.
 4. W przyszłą niedzielę 4 września na Mszy św. o g.12.00 w kościele św. Jakuba, będziemy przeżywać jubileusz 50 – lecia PMK w Sztokholmie oraz kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Kard. Anders Arborelius ocd. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jakuba od g. 18.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.30. Tego dnia, nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny.
 6. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 7. Od czwartku 1 września Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba; w niedzielę 4 września nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 17.00.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz