Eucharystia to źródło i szczyt chrześcijańskiego życia. W Liturgii Mszy Świętej, którą celebrujemy słowa sprawiają to, co oznaczają. Kiedy kapłan wypowiada formułę konsekracji nad hostią i winem, hostia ta staje się rzeczywiście Ciałem Chrystusa, a wino – Krwią Pańską, która obmyła nas z grzechu w piątkowe popołudnie na Golgocie.
W czynnościach liturgicznych jest obecny Chrystus, który mocą swojego Ducha sprawia, że to co było chlebem staje się Jego Ciałem, a to co było winem, staje się Jego Przenajświętszą Krwią. Również słowo Boże proklamowane w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorek od g. 10.00 do g. 12.00.
 4. Trwamy w miesiącu sierpniu, z tej racji zachęcamy do zachowania trzeźwości w naszych domach i rodzinach.
 5. Informujemy, że od środy 1 września Msze św. w kaplicy w tygodniu będą o g. 10.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli wraca  niedzielna Msza św. o g. 17.00 w kaplicy.
 6. Dziś na Mszach św. gościmy ks. Vaclava Klementa sdb, Radcę Generalnego z Rzymu, który przeprowadza wizytację naszej wspólnoty.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00, następnie Adoracja N.S., Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o pokój w Afganistanie.
 8. Katecheza w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się 4 września o g. 10.00 Mszą św. na Auli Bromma Gimnasium. Na  Mszę św. zapraszamy katechetów, dzieci i ich rodziców oraz klasę IX (przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania). W roku katechetycznym 2021/2022 powraca, również katecheza w klasie I i kl. 0.
 9. Od niedzieli 5 września niedzielne Msze św. będą sprawowane  w kościele św. Jakuba przy ulicy Västra Trädgårdsgatan 2A (T- bana Kungsträdgården).
 10. Dziś o godzinie 13.00 w oratorium Quo Vadis przy ulicy Södermanagatan 52 tunnelbana Skanstull rozpoczynamy kursy języka szwedzkiego. W semestrze jesiennym 2021 będzie możliwość uczestniczenia w kursie języka szwedzkiego dla początkujących, średnio zaawansowanych i pierwszy raz w tym semestrze kurs wymowy języka szwedzkiego prowadzony przez Panią Katarine Bergren. Chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie. Kursy organizuje stowarzyszenie Ansgar.
 11. Pierwsza próba chóru PMK po wakacyjnej przerwie odbędzie się 30 sierpnia o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 12. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 13. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz