Gromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie. Szukamy często innych dróg i wtedy idziemy donikąd. Z żalem stajemy przed ołtarzem, prosimy aby nam Bóg przebaczył i dał nam siłę pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 2. Witamy serdecznie w nazej wspólnocie ks. Marka Zaborowskiego sdb, który rozpoczyna posługę w Polskiej Misji Katolickiej. Życzymy wielu darów i potrzebnych łask.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jana od. g. 17.00, następnie Adoracja Najświętszego Saktamentu oraz Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajenic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o pokój na Białorusi.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 oddamy hołd ofiarom II Wojny Światowej w kolejną rocznicę jej wybuchu.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszah św. zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiarność.
 6. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 5 września od g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze o g. 17.00, a także w piątek o g. 18.00 w kościele św. Jana.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  • Majerczyk Łukasz Wojciech za. Krościenko i Mrowca Marzena Wioleta zam. Saltsjö Boo, Zapowiedź III

Zostaw komentarz