Podczas każdej Eucharystii Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Umacnia nas ciągle swoją łaską, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i być wytrwali na naszej drodze do domu Ojca.
Prośmy na początku tej Mszy świętej o uzdrowienie naszych serc, abyśmy porzuciwszy grzech, mogli wychwalać Pana, aż po wieczne czasy.
Niech akt pokutny oczyści nas i umocni naszą słabą wolę w walce z grzechem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – Najświętsze Imię Maryi;
  • w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w piątek – NMP Bolesną;
  • w sobotę – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników.
 2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 3. Ambasada RP w Szwecji oraz Instytut Polski w Sztokholmie zapraszają w niedzielę 10 września (czyli dziś) na g. 12.15 do kościoła św. Eugenii na otwarcie wystawy „ Śmierć za człowieczeństwo” oraz  dyskusję prof. Marka Wierzbickiego z IPN ze szwedzkim historykiem Arturem Szulcem z okazji Beatyfikacji Rodziny Ulmów.
 4. Domowy Kościół zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne rodziny z dziećmi w dniach 6-8 października w Marielund. Koszt: osoba dorosła 2000 sek, młodzież 900 sek, dzieci bezpłatnie. 
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 12-19 października. Informacje u p. Piotra Lubasińskiego.
 6. Katecheza Polskiej Misji Katolickiej będzie w Tyresö Gimnasium. Szczegóły i daty zostaną podane w najbliższym czasie.
 7. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest czynna normalnie.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy o g.10.00 i 18.00; Msze św.w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz