Podczas każdej Eucharystii Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Umacnia nas ciągle swoją łaską, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i być wytrwali na naszej drodze do domu Ojca. Prośmy na początku tej Mszy świętej o uzdrowienie naszych serc, abyśmy porzuciwszy grzech, mogli wychwalać Pana, aż po wieczne czasy. Niech akt pokutny oczyści nas i umocni naszą słabą wolę w walce z grzechem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – Święto Narodzenia Najwiętszej Maryi Panny.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest nieczynna.
 4. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00. Dziś wraca, również niedzielna Msza św. o g. 17.00 w kaplicy.
 5. Od dziś Msze św. będą sprawowane w kościele św. Jakuba przy ulicy Västra Trädgårdsgatan 2A (T- bana Kungsträdgården).
 6. Dziś o godzinie 13.00 w oratorium Quo Vadis przy ulicy Södermanagatan 52 tunnelbana Skanstull kurs języka szwedzkiego. W semestrze jesiennym 2021 jest możliwość uczestniczenia w kursie języka szwedzkiego dla początkujących, średnio zaawansowanych i pierwszy raz w tym semestrze kurs wymowy języka szwedzkiego prowadzony przez Panią Katarine Bergren. Kursy organizuje stowarzyszenie Ansgar.
 7. Próba chóru PMK po wakacyjnej przerwie odbędzie się 6 września o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 8. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 10. Pogrzeb:
  • + Krystyna Andersson l. 50, w piątek 10 września o g. 12.00 w Trons Kapell, Skogkyrkogården

Zostaw komentarz