Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia. Za to, że nie zawsze mamy odwagą przyznać się do Chrystusa, przeprośmy teraz naszego Ojca.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; 
  • w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • w piątek – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników.
 2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00. Apel Jasnogórski.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie.
 4. Ze względu na trudności lokalowe katecheza w PMK będzie tylko dla klas przygotowujących się do przyjęcia sakramentów (czyli tylko dla klas 2, 3 i 9). Katecheza będzie odbywać się tylko w Oratorium Quo Vadis na Södermannagatan 52, w wyznaczonych sobotach i wyznaczonych godzinach. Klasy trzecie rozpoczynają katechezę 17 września (september) w Oratorium Quo Vadis w następujących godzinach: Kl. 3A – g. 9.00, Kl. 3B – g. 11.00, Kl. 3C – g. 13.00 Klasy drugie rozpoczynają katechezę 24 września (september): w Oratorium Quo Vadis w następujących godzinach:Kl. 2A – g. 9.00, Kl. 2B – g. 11.00, Kl. 2C – g. 13.00
  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo mają dzieci, które są zarejestrowane w Kościele Katolickim w Szwecji i uczęszczały na katechezę w poprzednim roku. Zapisy na katechezę do klas drugich tylko u ks. Adama do 23 września. Mobil: 0707398909,  zbiksdb@op.pl
 5. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba; od przyszłej niedzieli 18września nie będzie Mszy św. w kaplicy o g. 17.00.
 6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 7. Pogrzeb:
  • + Kazimierz Krasowski l. 80, w środę 14 września o g. 11.00, Fresta Kyrkogård.

Zostaw komentarz