Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swe go Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać, czy przyszliśmy tutaj wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi? Przeprośmy teraz Boga za nasze winy, a otrzymamy od Niego przebaczenie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w środę –  Najwiętszą Maryję Pannę Bolesną;
  • w czwartek – św. Korneliusza, papieża i św. Cypriana, biskupa męczenników;
  • w sobotę – św. Stanisława Kostkę, zakonnika.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest nieczynna.
 4. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
 5. Niedzielne Msze św. sprawowane są w kościele św. Jakuba przy ulicy Västra Trädgårdsgatan 2A (T- bana Kungsträdgården).
 6. Dziś o godzinie 13.00 w oratorium Quo Vadis przy ulicy Södermanagatan 52 tunnelbana Skanstull kurs języka szwedzkiego. W semestrze jesiennym 2021 jest możliwość uczestniczenia w kursie języka szwedzkiego dla początkujących, średnio zaawansowanych i pierwszy raz w tym semestrze kurs wymowy języka szwedzkiego prowadzony przez Panią Katarine Bergren. Kursy organizuje stowarzyszenie Ansgar.
 7. Sakrament Bierzmowania w Polskiej Misji Katolickiej będzie 10 pazdziernika o g. 12.00 w kościele św. Jakuba.
 8. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 18 września od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 9. Próba chóru PMK odbędzie się 12 września o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 10. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz