W codzienności naszego życia my sami poprzez słowo, rozpowszechniane plotki, obmowy czy nawet oszczerstwa, poprzez powielanie niesprawdzonych informacji, niejednokrotnie przyczyniamy się do tworzenia różnych stereotypów o drugich. Jednak mimo wszystkiego, każdy z nas w życiu osobistym doświadcza słabości i grzechu, dlatego przychodzimy tutaj na tę Mszę Świętą, aby na początku tej Ofiary przeprosić Pana Boga za wszelkie zło i grzech, który oddala nas od Jego łaski. Stańmy w prawdzie przed Bogiem tak jak marnotrawny syn i prośmy Stwórcę o miłosierdzie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną;
  • w środę – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
  • w piątek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika;
  • w sobotę – św. Januarego, biskupa i męczennika.
 2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W sobotę 19 września katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o g. 14.00 w Oratorium Quo Vadis. Młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania 28 września br. ma swoje spotkanie w Oratorium Quo Vadis o g. 15.30, a ich rodzice o g. 17.00.
 4. Z dalsza informujemy, że Kurs Przedmałżeński w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się w czwartek 8 października o g. 18.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 5. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze o g. 17.00, a także w piątek o g. 18.00 w kościele św. Jana.
 6. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz