Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swe go Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać, czy przyszliśmy tutaj wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi? Przeprośmy teraz Boga za nasze winy, a otrzymamy od Niego przebaczenie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika; 
  • we wtorek – św. Januarego, biskupa i męczennika;
  • w środę – św. Andrzeja Kin Taegon, kapłana oraz Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników;
  • w czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę; 
  • w sobotę – św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
 2. Domowy Kościół zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne rodziny z dziećmi w dniach 6-8 października w Marielund. Koszt: osoba dorosła 2000 sek, młodzież 900 sek, dzieci bezpłatnie. 
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 12-19 października. Informacje u p. Aldony Zapadka.
 4. Katecheza Polskiej Misji Katolickiej będzie w Tyresö Gimnasium. Szczegóły i daty zostaną podane w najbliższym czasie.
 5. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę 23 września o g. 15.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 6. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest czynna normalnie.
 7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy o g.10.00 i 18.00; Msze św.w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Pogrzeb:
  • + Piotr Lubasiński l. 43 w czwartek 21 września o g. 10.00 na St. Botvids Kyrkogården.

Zostaw komentarz