Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie. Znakiem wytrwałej modlitwy jest święta Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie. Wyznajmy przed Bogiem nasze grzechy i wytrwale błagajmy, by nas wziął w obronę przed naszym przeciwnikiem – szatanem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; 
  • we wtorek – św. Łukasza, ewangelistę; 
  • w czwartek – św. Jana Kantego, kapłana; 
  • w sobotę – św. Jana Pawła II, papieża.
 2. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie serdecznie zaprasza w niedzielę 23 października o godz. 12.00 do Kościoła św. Jakuba, na Mszę świętą dziękczynną za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła i świata. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II na terenie Nuncjatury Apostolskiej na Djursholm. Również w sobotę 22 października o godz. 10.00 w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II odprawiona będzie Msza święta w Kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
 3. Trwamy w miesiącu październiku, szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, za których modlimy się w miesiącu listopadzie.
 5. 29 października o g. 11.00 odbędzie się Msza św. oraz modlitwy za zmarłych na cmentarzu na Solnej. Serdecznie zapraszamy.
 6. W dniach od 31 października do 4 listopada organizujemy półkolonie jesienne dla dzieci i młodzieży w Oratorium „Quo Vadis”. Zapisy i informacje u ks. Włodzimierza.
 7. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz