Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie. Znakiem wytrwałej modlitwy jest święta Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie. Wyznajmy przed Bogiem nasze grzechy i wytrwale błagajmy, by nas wziął w obronę przed naszym przeciwnikiem – szatanem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św.Łukasza, ewangelistę;
  • w środę – św. Jana Kantego, kapłana; 
  • w piątek – św. Jana Pawła II, papieża.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna zgodnie z rozkładem.
 4. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
 5. Trwamy w miesiącu październiku, szczególnie poświęconymmodlitwie różańcowej, z tej racji przed Mszami św. w kaplicysprawowane jest nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Próba chóru PMK odbędzie się 18 października o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 7. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, za których modlić sie będziemy w miesiącu listopadzie.
 8. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie serdecznie zaprasza w niedzielę 24 października o godz. 12.00 do Kościoła św. Jakuba, na Mszę świętą dziękczynną za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła i świata oraz za 40 lat działalności Fundacji Jana Pawła II.Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II na terenie Nuncjatury Apostolskiej.
 9. Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczyciela języka polskiego. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 10. Wspaniała okazja Polferries na przeżycie Wszystkich Świętych w Polsce: wyjazd 30/10 o 18.00, powrót z Gdanska 1/11 o g. 18.00. W Nynäshamn 2/11 o 12.00Trzy noclegi na promie, z czego jeden w trakcie postoju w Gdańsku z niedzieli na poniedziałek. Cztery osoby i kabina 4-osobowa w obie strony za jedyne 1380kr.
 11. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 12. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 13. Zapowiedzi:
  • Kosmalski Jakub Mariusz i Rosa Ewelina, zamieszkali w Strängnäs. Zapowiedź II.

Zostaw komentarz