Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie. Znakiem wytrwałej modlitwy jest święta Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie.
Wyznajmy przed Bogiem nasze grzechy i wytrwale błagajmy, by nas wziął w obronę przed naszym przeciwnikiem – szatanem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana; w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża;
 2. Trwamy w miesiącu październiku, który w sposób szczególny poświęcony jest modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy różaniec. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek o g. 19.00 w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca dla dzieci i młodzieży.
 5. W związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II, która miała miejsce 18 maja, Instytut Polski w Sztokholmie przygotował wystawę pamiątkową, prezentowaną w Kościele Św. Jana w Sztokholmie w okresie od 16 października do 15 listopada 2020. Wystawa jest poświęcona życiu papieża i składa się z tekstów napisanych przez Annę Głowacki, zdjęć Zdzisława Sowińskiego oraz przedmiotów należących do Jana Pawła II uzyskanych dzięki hojności instytucji szwedzkich.
 6. Kurs Przedmałżeński w Polskiej Misji Katolickiej w czwartek o g. 18.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 7. W dniach 26-30 października organizujemy półkolonie höstlov dla dzieci i młodzieży w Oratorium „Quo Vadis”. Zgłoszenia kierujemy do ks. Włodzimierza.
 8. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki, które będziemy czytać w miesiącu listopadzie.
 9. Msza św. za zmarłych na cmentarzu na Solnej zostanie odprawiona 24 października o g. 11.00.
 10. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze o g. 17.00, a także w piątek o g. 18.00 w kościele św. Jana.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 12. Zapowiedzi:

– Patryk Marek Kania i Dominika Marika Kopytowska, zamieszkali w Åkersberga. Zapowiedź III

Zostaw komentarz