Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie. Znakiem wytrwałej modlitwy jest święta Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie. Wyznajmy przed Bogiem nasze grzechy i wytrwale błagajmy, by nas wziął w obronę przed naszym przeciwnikiem – szatanem.

 1. 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Jana Kapistrana, kapłana; 
  • w sobotę – św. Szymona i Judę Tadeusza, apostołów.
 2. Dziś na Mszach św. w kościele św. Jana gościmy ks. Abp Henryka Nowackego. O g. 11.45 odbędzie sie nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem ks. Kardynała Andersa Arboreliusa i p. Pastor Catariny Segelbank, po nabożeństwie około g. 12.15 Msza św. pod przewodnictwem ks. Kardynała Andersa Arboreliusa, na tej Mszy św. słowo Boże wygłsi ks. Abp Henryk Nowacki.
 3. W tym tygodniu  kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie (wtorek, środa i czwartek od g. 10.00 do 12.00).
 4. Trwamy w miesiącu październiku, szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się w miesiącu listopadzie.
 6. W sobotę 28 października katecheza w Oratorium Quo Vadis w/g rozkładu.
 7. Informujemy, że 28 października o g. 11.00 na cmentarzu na Solnej będzie Msza św. oraz modlitwy za zmarłych. Serdecznie zapraszamy.
 8. W mijającym tygodniu udało się podpisać umowę z Nacka Gimnasium, dlatego też od 11 listopada rozpoczynamy katechezę dla wszystkich klas (1-8) w Nacka Gimnasium. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w poszukiwania szkoły.
 9. Organizujemy półkolonie jesienne w Oratorium „Quo Vadis” w dniach od 30 października do 3 listopada. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 10. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia w ciągu tygodnia o g. 10.00 i 18.00; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.00 w kościele św. Jana. W niedziele w kościele św. Jana o g. 9.00, 10.30 i 12.00
 11. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz