Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to spotkanie osobowe człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego. Abyśmy mogli w pełni uczestniczyć w tajemnicach zbawienia, musimy stanąć przed Bogiem w prostocie serca, jak dziecko i przeprosić Ojca, za zło, które stało się naszym udziałem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. męczenników Andrzeja Kin Taegon kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy;
  • we wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę;
  • w czwartek – św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna tylko we wtorek.
 4. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
 5. Niedzielne Msze św. sprawowane są w kościele św. Jakuba (T- bana Kungsträdgården).
 6. Dziś o godzinie 13.00 w oratorium Quo Vadis przy ulicy Södermanagatan 52 tunnelbana Skanstull kurs języka szwedzkiego. W semestrze jesiennym 2021 jest możliwość uczestniczenia w kursie języka szwedzkiego dla początkujących, średnio zaawansowanych i pierwszy raz w tym semestrze kurs wymowy języka szwedzkiego prowadzony przez Panią Katarine Bergren. Kursy organizuje stowarzyszenie Ansgar.
 7. Sakrament Bierzmowania w Polskiej Misji Katolickiej będzie 10 października o g. 12.00 w kościele św. Jakuba.
 8. 25 września o g. 18.00 w parafii św. Rodziny w Haninge odbędzie się Koncert Uwielbienia Mateo. Bilety w cenie 150 sek do nabycia w parafii św. Rodziny. Serdecznie zapraszamy na koncert.
 9. Próba chóru PMK odbędzie się 12 września o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 10. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz