Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to spotkanie osobowe człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego.
Abyśmy mogli w pełni uczestniczyć w tajemnicach zbawienia, musimy stanąć przed Bogiem w prostocie serca, jak dziecko i przeprosić Ojca, za zło, które stało się naszym udziałem.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;w środę – św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  2. We wtorek o g. 19.00 w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Pielgrzymka Polskiej Misji do Libanu, która była planowana na październik br, ze względu na nadal panującą epidemię oraz odwołane loty zostaje przeniesiona na kwiecień 2021 roku.
  4. Sakrament Bierzmowania w Polskiej Misji Katolickiej odbedzie się 28 września o g. 17.00 w kościele św. Jana. Szafarzem sakramentu będzie J.E. Kardynał Anders Arborelius ocd. Jest to Msza św. wyłącznie na młodzieży bierzmowanej i ich rodzin.
  5. Z dalsza informujemy, że Kurs Przedmałżeński w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się w czwartek 8 października o g. 18.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze o g. 17.00, a także w piątek o g. 18.00 w kościele św. Jana.
  7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz