Wzywamy Chrystusa w tej Eucharystii, bo On przymnaża wiary i czyni nas zdolnymi do wzięcia udziału w szerzeniu Ewangelii. Prośmy Pana o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie. Świadomi swych grzechów pokornie stańmy przed Panem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mogli innym miłosierdzie okazać.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Świętych Aniołów Stróży; 
  • w środę – św. Franciszka z Asyżu, kapłana;
  • w czwartek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę;
  • w piątek – św. Brunona, kapłana;
  • w sobotę – NMP Różańcową.
 2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 3. W tym tygodniu  kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie (wtorek, środa i czwartek od g. 10.00 do 12.00).
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od. g. 18.00, następnie Adoracja Najświętszego Saktamentu oraz Msza św. o g. 18.30, tego dnia po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. ze zmianą tajemnic Różańca w kaplicy o g.10.00. Intencja ogólna: Modlić się będziemy o świętość życia dla rodzin oraz kapłanów.
 5. Rozpoczynamy miesiąc pazdziernik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Trwają rozmowy nad dopracowaniem umowy z Tyresö gimnazjum, odnośnie katechezy Polskiej Misji Katolickiej. W tym tygodniu powinny one zostać sfinansowane. Prosimy o cierpliwość w najbliższym czasie podamy konkretne informacje. Informacje nt. katechezy sakrametalnej można uzyskać u Ks. Włodzimierza i ks. Marka.
 7. Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki zaprasza na koncert muzyki romantycznej 4 października o g. 19.00 w Betlehemskyrkan. Stacja metra Rådmansgatan.
 8. Agencja PolArt zaprasza dziś na g. 18.00 do Intiman Teatern na występ kabaretu Ani Mru -Mru.
 9. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 10. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 11. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 12. Pogrzeb:
  • + Johanson Leokadia l. 95, w środę 4 października o g. 10.00 w Heliga Korsets Kapell na Skogskyrkogården.
  • + Curyło Władysław l. 68 , w środę 4 października o g. 10.00 w Norra Kapellet na Solnej.

Zostaw komentarz