W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd. Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – św. Wincentego a Paulo, kapłana;
  • w środę – św. Wacława, męczennika;
  • w czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • w piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.
 2. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie (wtorek, środa i czwartek od g. 10.00 do 12.00).
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o pokój w Ukrainie.
 4. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 będziemy modlić się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 6. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz