W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd.
Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, kapłana;
  • we wtorek – św. Wacława, męczennika;
  • w środę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • w czwartek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • w piątek – św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna tylko we wtorek i środę.
 4. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
 5. W piątek rozpoczynamy październik, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej, z tej racji przed Mszami św. w kaplicy będzie sprawowane nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 6. Niedzielne Msze św. sprawowane są w kościele św. Jakuba (T- bana Kungsträdgården).
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od. g. 17.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajemnic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o pokój i zgodę w naszych rodzinach.
 8. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 2 października od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 9. Próba chóru PMK odbędzie się 27 września o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 10. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz