W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd.
Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii. Niech ta nasza ofiara będzie dziękczynieniem Bogu za ciągłą Jego obecność w naszych poczynaniach: dobrych i złych.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, męczennika; we wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – św. Teresę o Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek – Świętych Aniołów Stróżów.
  2. We wtorek o g. 19.00 w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jana od. g. 17.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajemnic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o miłość i pokój w naszych rodzinach..
  4. W niedzielę 4 października o g. 15.30 w kościele św. Jana wykonany zostanie Akatyst. Serdecznie zapraszamy.
  5. Sakrament Bierzmowania w Polskiej Misji Katolickiej odbedzie się 28 września o g. 17.00 w kościele św. Jana. Szafarzem sakramentu będzie J. E. Kardynał Anders Arborelius ocd. Jest to Msza św. wyłącznie na młodzieży bierzmowanej i ich rodzin.
  6. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 3 października od g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
  7. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiarność.
  8. Z dalsza informujemy, że Kurs Przedmałżeński w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się w czwartek 8 października o g. 18.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  9. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze o g. 17.00, a także w piątek o g. 18.00 w kościele św. Jana.
  10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz