Wzywamy Chrystusa w tej Eucharystii, bo On przymnaża wiary i czyni nas zdolnymi do wzięcia udziału w szerzeniu Ewangelii. Prośmy Pana o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie. Świadomi swych grzechów pokornie stańmy przed Panem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mogli innym miłosierdzie okazać.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, kapłana; 
  • w środę – św. Faustynę Kowalską, dziewicę; 
  • w czwartek – św. Brunona, kapłana;
  • w piątek – NMP Różańcową.
 2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie (wtorek, środa i czwartek od g. 10.00 do 12.00).
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od. g. 18.00, następnie Adoracja Najświętszego Saktamentu oraz Msza św. o g. 18.30, tego dnia nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. Spotkanie będzie w piątek 14 pazdziernika.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji JPII zaprasza na konferencję o Św. Janie Pawle II z Ks. Abp. Henrykiem Nowackim. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15-go października 2022 r. o g. 14.30 w parafii Św. Franciszka w Märsta przy ulicy Stockholmsvägen 50, gdzie znajdują się relikwie Św. Jana Pawła II.
 7. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 8. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia, a w sposób szczególny ks. Adamowi, który obchodzi swoje urodziny oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 10. Pogrzeb:
  • + Prasolik Lech l. 76, w czwartek 6 pazdziernika o g. 14.00 w Norra Kapellet na Solnej.
  • + Janiszewski Jerzy l. 87, w piątek 7 pazdziernika o g. 14.00 w Skogskapellet.

Zostaw komentarz