Wzywamy Chrystusa w tej Eucharystii, bo On przymnaża wiary i czyni nas zdolnymi do wzięcia udziału w szerzeniu Ewangelii. Prośmy Pana o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie.Świadomi swych grzechów pokornie stańmy przed Panem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mogli innym miłosierdzie okazać.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w środę – św. Jana XXIII, papieża; 
  • w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
 2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu  kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie (wtorek, środa i czwartek od g. 10.00 do 12.00).
 4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Na fortepianie od przyszłej niedzieli wyłożone będą kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się w miesiącu listopadzie.
 6. W przyszłą niedzielę 15 października po raz ostatni są Msze św, niedzielne w kościele św. Jakuba. Od niedzieli 22 października powracamy z duszpasterstwem do kościoła św. Jana.
 7. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 9. Pogrzeb:
  • + Gronowska Krystyna l. 83, w czwartek 12października o g. 13.00 w Kaplicy św. Józefa na Solnej.

Zostaw komentarz