Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem.
Prawdziwe zjednoczenie z Jezusem i z Jego Ciałem Mistycznym dokonuje się na każdej Mszy Świętej. Dlatego na początku tej uczty miłości i jedności przeprośmy Najwyższego, za to wszystko, co jest przeszkodą na drodze do zjednoczenia się z Nim i z braćmi.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św.Franciszka z Asyżu, kapłana; we wtorek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę; w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna zgodnie z rozkładem.
 4. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc pazdziernik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej, z tej racji przed Mszami św. w kaplicysprawowane jest nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 6. Niedzielne Msze św. sprawowane są w kościele św. Jakuba (T- bana Kungsträdgården).
 7. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św, zbieramy ofiary na utrzymanie Oratorium „Quo Vadis”. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.
 8. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 młodzież z naszej wspólnoty przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Kard. Andersa Arboreliusa ocd. Obejmijmy ich naszymi modlitwami.Próba i spowiedz przed bierzmowaniem dla młodzieży, rodziców i świadków w sobotę od g. 17.00 w kościele św. Jakuba.
 10. Próba chóru PMK odbędzie się 4 pazdziernika o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 11. Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczyciela języka polskiego. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 12. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 13. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, szczególnie ks. Adamowi oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 14. Pogrzeb:
  • + Wanda Drygas l. 77 w czwartek  7 pazdziernika o g. 11.00 w Katolickiej Kaplicy na Solnej.
  • + Anna Kowalkowska l. 58 w piątek 8 pazdziernika o g. 13.00 w Katolickiej Kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz