Zgromadzeni na Eucharystii, przyzywamy naszego Pana w modlitwie, prosząc, aby ulitował się nad nami i oczyścił z grzechów. Dziękujmy również i wychwalajmy Pana za dar miłości i przebaczenie, jakiego Bóg udziela nam, grzesznikom. Bądźmy zawsze wdzięczni za wszystko, bo wiele wspaniałych darów otrzymujemy od Boga. Wyznajmy przed Bogiem swe grzechy i prośmy, by Chrystus ulitował się nad nami dzisiaj, jak kiedyś ulitował się nad trędowatymi.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – św. Jana XXIII, papieża;
  • w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
  • w sobotę – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.
 2. Dziś po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś w Rzymie na Placu św. Piotra podczas Mszy św. o g. 10.00 Papież Franciszek ogłosi świętym bł. Artemide Zatti – salezjanina koadiutora. Z tej racji módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za wstawiennictwem nowego świętego rodziny salezjańskiej. 
 4. W piątek, po Mszy św. o g. 18.30 w kościele św. Jakuba spotkanie dla ministrantów i ich rodziców.
 5. Od g. 21.00 w piątek 14 października do 5.00 w sobotę 15 października w kościele parafialnym w Jakobsberg odbędzie się noc czuwania o błogosławieństwo dla Polski. Eucharystia o g. 24.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na czuwanie.
 6. W sobotę 15 października katecheza dla dzieci i młodzieży w Nacka Gimnazjum od g. 10.00.
 7. Trwamy w miesiącu październiku, szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji JPII zaprasza na konferencję o Św. Janie Pawle II z Ks. Abp. Henrykiem Nowackim. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15-go października 2022 r. o g. 14.30 w parafii Św. Franciszka w Märsta przy ulicy Stockholmsvägen 50, gdzie znajdują się relikwie Św. Jana Pawła II.
 9. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz