Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. Wszystko możemy w tym, który nas umacnia. Uznajmy przed Bogiem nasze winy, aby udział w uczcie Chrystusa przybliżył nas do wiecznej uczty radości zbawienia.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Jana XXIII, papieża;
  • w środę – bł. Honorata Kozmińskiego, kapłana; 
  • w piątek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;
  • w sobotę – św. Jadwigę Śląską.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna zgodnie z rozkładem.
 4. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
 5. Trwamy w miesiącu pazdzierniku, szczególnie poświęconymmodlitwie różańcowej, z tej racji przed Mszami św. w kaplicysprawowane jest nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  Dziś z racji drugiej niedzieli miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 6. Dziś na Mszy św. o g. 12.00 młodzież z naszej wspólnoty przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Kard. Andersa Arboreliusa ocd. Obejmijmy ich naszymi modlitwami.
 7. Próba chóru PMK odbędzie się 11 pazdziernika o g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis”.
 8. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 16 pazdziernika od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 9. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, za których modlić sie będziemy w miesiącu listopadzie.
 10. Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczyciela języka polskiego. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 11. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 12. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 13. Zapowiedzi:
  • Kosmalski Jakub Mariusz i Rosa Ewelina, zamieszkali w Strängnäs. Zapowiedz I.

Zostaw komentarz