Bóg ukochał swoje stworzenie i wszystkich pragnie doprowadzić do zbawienia. Dzisiaj to zbawienie może stać się naszym udziałem, jeżeli przyjmiemy Chrystusa i zaprosimy Go do swego domu, jak przyjął Pana Zacheusz. Syn Człowieczy przez tę Eucharystię nieustannie szuka zagubionych i obdarza swymi dobrami.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w czwartek – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; 
  • w piątek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; 
  • w sobotę – św. Marcina z Tours, biskupa.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc listopad, szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. Z tej racji przed Mszami św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium ”Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiary.
 4. W dniach od 1 do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny; pozostając w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Każdego dnia można uzyskać tylko raz odpust, ofiarując go za zmarłych.
 5. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, za których modlimy się w miesiącu listopadzie.
 6. W najbliższą sobotę 11 listopada katecheza dla dzieci i młodzieży z klas 1-8 w Nacka Gimnasium od g. 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św.o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 będziemy dziękować Bogu za kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie organizacje polonijne.
 9. W dniach od 30 października do 3 listopada odbyły się półkolonie jesienne w Oratorium „Quo Vadis”. Serdecznie dziękujemy ks. Włodzimierzowi, animatorom oraz wszystkim ofiarodawcom za pięknie zorganizowany czas dla dzieci.
 10. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia w ciągu tygodnia o g. 10.00 i 18.00; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.00 w kościele św. Jana. W niedziele w kościele św. Jana o g. 9.00, 10.30 i 12.00
 11. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz