Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii, pragniemy otworzyć się pełniej na działanie Chrystusowej miłości, która objawia się w jego słowie i Jego pokarmie. Tutaj, na Mszy świętej, lekcji miłości, Jezus uczy nas największego i pierwszego przykazania – miłości Boga i bliźniego. Za to, że ciągle za mało kochamy, przeprośmy teraz Boga.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych;
  • w środę – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; 
  • w piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. Rozpoczynamy we wtorek miesiąc listopad, szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. Z tej racji we wtorek 1 listopada Msza św. w kaplicy o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba o g. 18.00, przed Mszami św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny; pozostając w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Każdego dnia można uzyskać tylko raz odpust, ofiarując go za zmarłych.
 4. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych.
 5. W dniach od 31 października do 4 listopada organizujemy półkolonie jesienne dla dzieci i młodzieży w Oratorium „Quo Vadis”. Zapisy i informacje u ks. Włodzimierza.6. W czwartek od g. 23.00 do 24.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Tego dnia modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jakuba od g. 18.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.30. Tego dnia, nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców z racji ferii jesiennych. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin i naszej wspólnoty.
 7. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. Będziemy zbierać ofiary na Oratorium ”Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiary.
 8. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz