Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii, pragniemy otworzyć się pełniej na działanie Chrystusowej miłości, która objawia się w jego słowie i Jego pokarmie. Tutaj, na Mszy świętej, lekcji miłości, Jezus uczy nas największego i pierwszego przykazania – miłości Boga i bliźniego. Za to, że ciągle za mało kochamy, przeprośmy teraz Boga.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek –  Uroczystość Wszystkich Świętych;
  • we wtorek  – Wszystkich  Wiernych Zmarłych; 
  • w czwartek – św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa.
 3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna zgodnie z rozkładem.
 4. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
 5. W poniedziałek i wtorek Msze św. wieczorne o g. 18.00 będą sprawowane w kościele św. Jakuba.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00 w kościele św. Stefana, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.00; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o życie wieczne dla zmarłych z naszych rodzin.
 7. Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary
 8. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, za których modlić sie będziemy w miesiącu listopadzie przed Mszami św. w kaplicy oraz w kościele św. Jakuba.
 9. Od 1 do 5 listopada organizujemy  w oratorium „Quo Vadis” półkolonie „höstlov” dla dzieci i młodzieży. Zapisy u ks. Włodzimierza.
 10. Z dalsza informujemy, że chór Polskiej Misji Katolickiej 20 i 21 listopada wykona uroczyste Nieszpory, o miejscu i czasie poinformujemy w najbliższym czasie.
 11. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 12. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz