Niedziela to dzień spotkań z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko „bycie na mszy”, ale pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie będziemy Bogu dziękować za Jego Opatrzność nad światem i opiekę nad każdym z nas. By ta ofiara mogła zaowocować w naszych sercach, stańmy w prawdzie przed Panem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w środę – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc listopad, szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. Z tej racji przed Mszami św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. Zbieramy ofiary na Oratorium ”Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiary.
 4. W dniach od 1 do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny; pozostając w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Każdego dnia można uzyskać tylko raz odpust, ofiarując go za zmarłych.
 5. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych.
 6. W dniach od 31 października do 4 listopada odbyły się półkolonie jesienne dla dzieci i młodzieży w Oratorium „Quo Vadis”. Serdecznie dziękujemy ks. Włodzimierzowi, wolontariuszom oraz wszystkim sponsorom.
 7. W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za obrońców naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz 30 lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Fundacji JP II w Sztokholmie zostanie odprawiana w niedzielę 13 listopada o g. 12.00 w kościele św. Jakuba.
 8. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 9. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz